Двигуни внутрішнього згоряння, установки та технічна експлуатація Internal Combustion Engines, Plants and Technical Maintenance Department

+38 (093) 031 31 01

Двигуни внутрішнього згоряння, установки та технічна експлуатація Internal Combustion Engines, Plants and Technical Maintenance Department

СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ СЕПАРАЦІЇ В СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Illustration



Тип: вибірковаВикладач: Мошенцев Юрій ЛеонідовичРік підготовки: 4-йСеместр: 7-йКількість кредитів: 5 Кількість модулів: 1Кількість змістових модулів: 4Загальна кількість годин: 150Вид контролю: залікРобоча програма 2024 р.

Розподіл годин

  • ДЕННА ФОРМА

    Лекції

    30

    Практичні

    30

    Самостійна робота

    90

    Усього

    150

  • ЗАОЧНА ФОРМА

    Лекції

    6

    Практичні

    6

    Самостійна робота

    138

    Усього

    150

ДЕННА ФОРМА

ЗАОЧНА ФОРМА

  • Лекції

    30

    6

  • Практичні

    30

    6

  • Самостійна робота

    90

    138

  • Усього

    150

    150

Загальна інформація

Мета

Отримання здобувачами освіти достатнього теоретичного та практичного погляду на сепаратори, забезпечення необхідного знання для успішної роботи в галузі енергетичного машинобудування та підтримки високої ефективності суднових енергетичних установок.

Результати навчання

● знати регламентовані параметри очищення палив та масел;● знати види й конструкції сучасних сепараторів;● здатність визначати параметри палив і масел, що надходять для використання в ЕУ;● здатність застосовувати методи і засоби регулювання сепараторів для якісного очищення палив та масел;● здатність проектувати сучасні сепаратори для очищення палив та масел до регламентованих параметрів.

Програма навчальної дисципліни

Модуль 1.
Змістовий модуль 1. Види й типи сучасних сепараторів
Тема 1. Загальні відомості про сепарацію й сепаратори. Основні поняття й визначення сепараторів та рідин, що сепарують. Сепарація палив та масел – основа для підвищення ресурсу обладнання та виключення аварійних станів.
Тема 2. Фірми та організації, що випускають сепаратори, та основні параметри сепараторів. Перелік та коротка характеристика виробників сепараторів та їх продукції.
Тема 3. Принципові конструкції сепараторів різних видів. Загальні принципи конструкції та роботи сепаратора. Схожість у конструкціях та існуючі відмінності у сепараторах різних фірм. Причини виділених особливостей.
Змістовий модуль 2. Очищення палив та масел у сучасних сепараторах.
Тема 4. Параметри очищення палив та масел. Значення параметрів масел та палив і регламентованих параметрів їх забруднень.
Тема 5. Настроювання сепараторів на різні параметри. Необхідність настройки сепараторів у залежності від значення параметрів палив та масел до і після очищення.
Тема 6. Способи налаштування та регулювання сепараторів. Чим і як регулюються їх параметри.

Змістовий модуль 3. Розрахунки сепараторів та їх автоматизація.
Тема 7. Розрахунки сепараторів. Розрахунок параметрів сепаратора залежно від основних параметрів потоків рідин, які надходять і виходять з сепаратору.
Тема 8. Автоматизація роботи сепараторів. Автоматичні системи різних фірм. Особливості систем. Особливості роботи з різними системами.

Змістовий модуль 4. Правові норми щодо отримання та вживання палив і масел.
Тема 9. Відстоювання палив та масел – ще один засіб підвищення якості рідин. Відстійні цистерни. Параметри відстоювання. Процеси відстоювання палив та масел.
Тема 10. Правові норми щодо отримання та вживання палив і масел у сучасних енергетичних установках. Документи, які необхідно мати при отриманні та при використанні палив та масел.

Теми практичних занять

● Загальні відомості про сепаратори та сепарацію● Перелік та коротка характеристика виробників сепараторів● Принципові конструкції сепараторів різних видів● Принципові конструкції сепараторів різних видів● Параметри очищення палив та масел● Параметри очищення палив та масел● Настроювання сепараторів на різні параметри● Чим і як регулюються параметри сепараторів● Розрахунки сепараторів● Розрахунки сепараторів● Автоматизація роботи сепараторів● Відстоювання палив та масел● Правові норми щодо отримання та вживання палив і масел● Правові норми щодо отримання та вживання палив і масел

Форми поточного та підсумкового контролю 

Досягнення здобувача оцінюються за 100-бальною системою Університету.



  • Вид роботи

    ЗМ 1. Тема 1 

    Практична робота №1

    ЗМ 1. Тема 2 

    Практична робота №2

    ЗМ 1. Тема 3 

    Практична робота №3

    Підсумковий контроль за ЗМ1

    Тестування

    ЗМ 2. Тема 4

    Практична робота №4

    ЗМ 2. Тема 5

    Практична робота №5

    ЗМ 2. Тема 6

    Практична робота №6

    ЗМ 2. Тема 7

    Практична робота №7

    Підсумковий контроль за ЗМ2

    Тестування



  • Кількість балів

    ЗМ 1. Тема 1 

    10

    ЗМ 1. Тема 2 

    10

    ЗМ 1. Тема 3 

    10

    Підсумковий контроль за ЗМ1

    15

    ЗМ 2. Тема 4

    10

    ЗМ 2. Тема 5

    10

    ЗМ 2. Тема 6

    10

    ЗМ 2. Тема 7

    10

    Підсумковий контроль за ЗМ2

    15

    Сума

    100




  • Вид роботи

    Кількість балів

  • ЗМ 1. Тема 1 

    Практична робота №1

    10

  • ЗМ 1. Тема 2 

    Практична робота №2

    10

  • ЗМ 1. Тема 3 

    Практична робота №3

    10

  • Підсумковий контроль за ЗМ1

    Тестування

    15

  • ЗМ 2. Тема 4

    Практична робота №4

    10

  • ЗМ 2. Тема 5

    Практична робота №5

    10

  • ЗМ 2. Тема 6

    Практична робота №6

    10

  • ЗМ 2. Тема 7

    Практична робота №7

    10

  • Підсумковий контроль за ЗМ2

    Тестування

    15

  • Сума


    100

Рекомендовані джерела інформації

Основна література
1. Харін В. М. Суднові сепаратори палива і масла: навчальний посібник / В. М. Харін, Н. Н. Кобяков, Э. В. Корнілов. – ОГМА, 2001. – 101с.2. Tarleton, E. S. Solid-Liquid Separation : Equipment Selection and Process / E. S. Tarleton, R. J. Wakeman. – Oxford : Butterworth-Heinemann, 2007. – 465 р.3. Svarovsky, L. Solid-Liquid Separation / L. Svarovsky. – Oxford : Butterworth Heinemann, 2000. – 569 р.4. Hsu, C.-Y. Particles Separation and Tracks in a Hydrocyclone / C.-Y. Hsu, S.-J. Wu, R.-M. Wu // Tamkang Journal of Science and Engineering. – 2011. – Vol. 14, No. l. – рp. 65-70.
Допоміжна література
1. Всесвітня служба “Shell” (Veritas Petroleum Services) постачання судноплавства бункерним паливом та данні по паливу. Лондон, б. г. – 50 с.
Інформаційні ресурси в інтернет
1. Науково-технічний журнал «Двигуни внутрішнього згоряння». Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”. Режим доступу: http://web.kpi.kharkov.ua/dvs/golovna2. Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. Режим доступу: http://lib.nuos.edu.ua3. Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Режим доступу: http://korolenko.kharkov.com4. Репозитарій НУК: https://eir.nuos.edu.ua/home5. Society of Automotive Engineers (SAE): http://www.sae.org6. Winterthur Gas & Diesel Ltd. (WinGD) www.wingd.com7. Wärtsilä https://www.wartsila.com8. MAN Energy Solutions https://www.man-es.com9. Сайт Сaterpillar https://www.caterpillar.com10. Сайт Mitsubishi: https://www.mhi.com11. Сайт Akasaka Diesels Ltd: http://www.akasaka-diesel.jp/en/12. Сайт Daihatsu Diesel: https://www.dhtd.co.jp/en/13. Сайт Hyundai: http://www.hyundai-engine.com/en/