Крім спеціалізованих аудиторій кафедра має п’ять навчально-наукових лабораторій:
● лабораторія досліджень та випробувань ДВЗ;● лабораторія випробувань та вивчення конструкції агрегатів ДВЗ та енергетичних установок;● лабораторія теплотехнічних та механічних вимірювань;● лабораторія для випробування та дослідження паливної апаратури;● лабораторія виробництва та випробування альтернативних палив.
Лабораторія досліджень та випробувань ДВЗ
Лабораторія дослідження та випробувань ДВЗ є однією з найстарших в НУК.
В машинному залі розташовані низка повнорозмірних стендів з двигунами внутрішнього згоряння, які використовуються для наукових, дослідних, навчальних та демонстраційних цілей.
Здобувачі освіти здійснюють випробування двигунів з виміром основних параметрів їх роботи, включно з записом індикаторної діаграми робочого процесу
Відеоекскурсія лабораторією відомим миколаївським блогером Андрієм Шинкаренко
Навчально-дослідний стенд на базі двигуна КамАЗ-740 (8ЧН 12/12)
Експериментальний стенд на базі двигуна КамАЗ -740 (8ЧН 12/12) з модифікованою системою повітропостачання створений в лабораторії ДВЗ НУК. На стенді забезпечена можливість виконання широкого спектру науково-дослідних робіт, а саме:
1. Досліджувати протікання індикаторного процесу в циліндрі двигуна.
2. Випробовувати двигун на стаціонарних режимах роботи в діапазоні частоти обертання колінчатого валу 800...2600 об/хв при потужності 0...150 кВт.
3. Записувати осцилограми швидкоплинних процесів, що протікають у циліндрі двигуна і його системах: тиску робочого тіла в циліндрі двигуна, тиск повітря в ресивері, тиск відхідних газів у випускному колекторі, тиск палива в трубопроводі високого тиску перед паливною форсункою, розрідження на вимірювачі витрати повітря, опір на випуску.
4. Випробовувати двигун на неусталених режимах роботи, таких як: різкий розгін і гальмування під навантаженням (з можливістю регулювання навантаження від нуля до максимального значення), наброс і скидання навантаження при постійному положенні важеля керування регулятором.
5. Досліджувати робочий процес при періодичному відключенні частини циліндрів, а також при гнучкому регулюванні підсистеми охолодження наддувного повітря.
Стенд для дослідження засобів діагностування ДВЗ на базі двигуна Ford 2.0 TDCi
Стенд для дослідження теплообмінних апаратів
Лабораторія виробництва та випробування альтернативних палив
Лабораторія виробництва та випробування альтернативних палив створена на базі Центру перспективних енергетичних технологій НУК та знаходиться біля будівлі Головного корпусу НУК за адресою пр-т Героїв України, 9.
За останні 5 років в лабораторії виконано 2 держбюджетні науково-дослідні роботи молодих учених під керівництвом співробітників кафедри (О.С. Митрофанов та А.Ю. Проскурін).
Лабораторія налічує 5 науково-дослідних експериментальних стендів для досліджень особливостей отримання альтернативних палив та їх використання у сучасних ДВЗ. Результати досліджень були використанні у 5 кандидатських та 1 докторській дисертації.
Експериментальний стенд на базі двигуна УД-25 (2Ч 7,2/6,0) з іскровим запалюванням
Експериментальний стенд на базі дизельного двигуна 6ЧН 12/14
Експериментальний стенд ТХР-2.0
Експериментальний стенд на базі дизельного двигуна 1Ч 8,6/7,2